4reasons hotel+bistro

We hope that your new year has started well. We wanted to share with you some exciting news about 4reasons, our beloved little hotel in Yalikavak-Bodrum, Turkey.
2017 yılını biraz olsun tadlandırmak için, sizlerle, Yalıkavak-Bodrum’daki küçük ve özel otelimiz ile ilgili bazı güzel haberleri paylaşmak istedik.

First of all we would like to share the news that we now offer easy beach access, literally around the corner from 4reasons. We are collaborating with Magi Beach, which is a family owned and operated business dedicated to high service quality. Our beach is a 5 minutes walk from 4reasons but for the ones who prefer a comfortable ride, we will be offering free transfers at certain times.
Öncelikle, artık bir plajımız var. Otelden sadece 5 dakika yürüme mesafesinde servis kalitesine çok önem veren ve Yarımada’nın en iyi aile işletmelerinden biri olarak kendisine yer edinmiş Magi Beach ile işbirliğine girdik. Yürümek istemeyenler için belirli aralıklarda otelden ücretsiz transfer de sağlayacağız.

We also have decided to offer half board option for our guests who want to take advantage of a great value during their stay. For only 20.-Euros per person, we are offering 3 course dinner from our extensive a la carte menu.
Bu arada, yarım pansiyon uygulaması tercih edenler için, kalitemizden hiç bir ödün vermeden fiyat avantajlı bir sistem uygulamasına başlıyoruz. A la carte menümüzden bir başlangıç, bir ana yemek ve bir tatlı seçimi için kişi başı sadece 20.-Euro ek ücret uyguluyoruz.

4reasons hotel+bistro

Chill out and Rejuvenate Dinlenin ve Gençleşin


2017 comes with many specials including 2 nights free if you pay for 5. The details of this promotion and other exciting specials can be found on the following link Specials & Room rates.Please note that these specials are only available for direct bookings and for a limited time only.
2017’de websitemizden yapacağınız doğrudan rezervasyonlarda, bir birinden çekici indirimler sunuyoruz. 7 kal 5 öde gibi çok özel fırsatlar için Fiyatlar ve cazip fırsatlar linkini ziyaret etmeyi unutmayın.

We are proud to announce that, thanks to our guests’ contributions, we have been recently awarded with Trip Advisor’s most prestigious ‘Travelers’ Choice Award’ which is granted only to the top 1% of their listed hotels as well as Booking.com’s ‘Guest Review Award’.
Çok gururlandığımız bir haberi de sizlerle paylaşmak istedik. Misafirlerimizin olumlu yorumları sayesinde Trip Advisor’ın, sadece en beğenilen ilk %1 oteline verilen ‘Travelers’ Choice Award’ ve Booking.com’un verdiği ‘Guest Review Award’a layık görüldük.

4reasonsview
February is the time for great hotel and airfare deals. So, hurry and book your room and airfare now. We are looking forward to an opportunity to serve you here at 4reasons hotel+bistro in 2017. Please do not hesitate to contact us should you have any questions about the hotel, the surrounding area, and anything about your travels to Turkey. We are here to assist you.
Kış ayları, yaz rezervasyonları yapmak için en avantajlı zamanlardır. Hem uçak biletlerinin fiyatları uygunken hem de erken rezervasyon indirimleri devam ederken, fırsatları değerlendirmeyi unutmayın. 4reasons ve çevresi ile ilgili her hangi bir sorunuz olduğunda bizleri aramaktan veya mail göndermekten lütfen çekinmeyin. Çok yakında sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.